Hayatımıza inen âyetler

Kur’ân Buluşmalarında yeni dönem 5 Eylül sabahı özel bir oturumla başlıyor.

UTESAV organizasyonuyla gerçekleştirilen ve üçüncü yılını doldurmak üzere olan Kur’ân Buluşmalarının yeni dönemdeki ilk dersi, özel bir gündemle 5 Eylül Cumartesi günü 7:00-09:30 arasında gerçekleşecek. Açılışa, konuya ilgi duyan herkes aileleriyle birlikte davetli.

MÜSİAD’ın Haliç Sütlüce’deki genel merkezinde 7:00’de arasında verilecek kahvaltıdan sonra saat başlayacak olan Kur’ân Buluşması, sunumlu olarak devam edecek. Bu oturumda, Kur’ân’ı okuma, anlama ve yaşama konusunda ana ilkeler üzerinde durulacak.

Daha sonraki haftalarda ise Kur’ân Buluşmaları mutad olduğu üzere Cumartesi sabahları 7:00-9:00 arasında devam edecek.

Yeni dönemin ilk buluşması münasebetiyle, UTESAV Mütevelli Heyet Başkanı İsrafil Kuralay şu açıklamayı yaptı:

“2013 yılının Ocak ayında başladığımız Kur’an Buluşmaları’nı  94 hafta beraber sürdürdük. Bu programlarda her hafta birkaç ayeti kerimeyi içinde geçen kavramlar çerçevesinde yine Kur’an ve Sünnet ışığı altında anlamaya çalıştık. Bakara Suresi’nin 225. ayetine kadar geldik. Bu çalışmaları Kur’an Buluşmaları adlı seri kitaplarda toplamaya başladık. Şu ana kadar 3 kitap bastık. Dördüncüsü yolda…

“Her Cumartesi 07:00-09:00 saatleri arasında Ümit Şimşek Hocamızın titiz çalışması sonucu verdiği derslerden çok şey öğrendik.  Hocamıza çok teşekkür ediyoruz.

“Bu yıl da derslere genel bir hatırlatma yaparak başlamak istiyoruz.

“HAYATIMIZA İNEN AYETLER ‘in toplandığı Kur’an-ı Kerim’i tanımaya yönelik bir programla başlangıç yapalım istiyoruz.  “Kur’an’ı nasıl okumalıyız, nasıl anlamalıyız? Kur’an da geçen kavramlar neler? Kuran’dan nasıl hüküm çıkarılır?” gibi soruların cevaplarını bulacağımız dönemin bu ilk programında bir hafıza tazelemesi yapacağız.

“Derslerimiz bu güne kadar herkese açık oldu. Bundan sonra da gelen herkese açık olacak. Cumartesi günü saat 07:00’de uykuya yenilmeyen herkesi bekliyoruz. Biz bu derslerde;

“Toplumun her kesiminden Kur’ân talebeleriyle birlikte işte bunu yapmaya çalışıyoruz.

“Âyetlerden hüküm çıkarmak uzmanlık ister. Fakat öğüt almak ve bu öğütleri hayatımıza yansıtmak, hepimizin yapabileceği bir iştir.

“Kur’ân ve Sünnet’in ışığında bu âyetlerden çıkarılmış ve çıkarılabilecek dersleri önümüze koyuyoruz.

“Sonra da, bu derslerle donanmış bir şekilde, işimizin başına dönüyoruz.

“Her seferinde yenilenmiş bir anlayış ve tazelenmiş bir azimle, Kur’ân’ı ve Sünnet’i yaşamaya çalışıyoruz.

“Her hafta iki saatliğine bu yolculuğumuzda bize katılmak isteyen herkese kapımız açık.”

Hinenayetler