Aydın'lı öğrenciler de İnanç İlmihali okuyor

Aydın’lı orta öğrenim öğrencileri de İslâm İnanç İlmihali okuyor.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında İslâm İnanç İlmihali konulu sınava girecek olan 10. ve 11. sınıf öğrencileri, başta umre olmak üzere çeşitli armağanlara hak kazanacak.

Geçtiğimiz günlerde, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında İl Milli eğitim Müdürlüğü ile Aydın İl Müftülüğünün ortaklaşa toplantı düzenledi. Efeler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde gerçekleşen toplantıya İl Müftüsü Ömer Kocaoğul, Efeler İlçe Müftüsü Salih Akcan, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Sabri Acar ile Murat Demirci ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde Din Öğretiminden sorumlu şube müdürleri ile okul müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İl Müftüsü Ömer Kocaoğul ile birlikte Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’i makamında ziyaret ettiklerini ve Kutlu Doğum Haftasında kendisini Aydın’a davet ettiklerini söyledi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in tavsiyesiyle de Aydınlı gençler arasında, Ümit Şimşek tarafından kaleme alınan ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları arasında çıkan “Kuran’ın ve Kainatın Dilinden İman Esasları: İslam İnanç İlmihali” kitabından bir yarışma düzenlediklerini ifade eden Töre, bunun için 20 bin adet kitabın il genelindeki ortaöğretim öğrencilerine dağıtıldığını belirtti.

İl Müftüsü Ömer Kocaoğul da, İl Müftülüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün uyum içinde çalıştığını, her konuda kamu yararına projeler ürettikleri ve birlikte çalışmaktan memnun olduklarını ifade etti.

Toplantıda, ortaöğretim 10 ve 11. Sınıf öğrencilerinin katılacağı bu sınavda dereceye giren öğrencilere, çeşitli hediyelerin verilmesi kararlaştırıldı. Bu hediyeler arasında 25 umre seyahati, 5 laptop, 5 tablet, 5 yarım altın ve 10 çeyrek altın bulunuyor.