Ezana Kıbrıs'ta yasak geldi!

Dağlıca köyünde hüsrana uğrayan ezan düşmanlığı Kıbrıs’ta hortladı.

Ezan için fethedilen Kıbrıs topraklarında öteden beri ezan düşmanlığı yaparak kendisinden söz ettiren Feza Güzeloğlu adlı bir kadın, nihayet mahkemeden ezan yasağı kararı çıkarmayı başardı.

Dağlıca köyünün ezana kavuştuğu gün Lefke Kaza Mahkemesinin verdiği ara kararına göre, Lefke’deki camilerde artık hoparlörle sabah ezanı okunmuyor. Esas dâvâ ise henüz görülmeye başlamadı.

Kıbrıs Ada Haber sitesinde konuyla ilgili olarak yer alan haber şöyle:

 

SABAH EZANINA YASAK: Avukat Feza Güzeloğlu, Lefke’de hoparlörden okunan sabah ezanının rahatsızlık verdiği gerekçesiyle Lefke Kaza Mahkemesi’nde dava dosyaladı. Mahkeme, Güzeloğlu’nun, dava sonuçlanana kadar, hoparlörle sabah ezanının okunmasını durdurmak için talep ettiği ara emrini de verdi

 

3 CAMİDE HOPARLÖR SUSTU: Mahkemenin 2 Kasım tarihli ara emrinin ardından Lefke’de Şeyh Nazım (Orta Cami), Pir Paşa Cami ve Aşağı Cami’de üç gündür okunan sabah ezanı ile dualar hoparlörden verilmiyor. Esasa ilişkin davanın ne zaman sonuçlanacağı ise belli değil.

 

FEZA GÜZELOĞLU’NUN MARİFETLERİ

Facebook profilinde ezanın ve kutsal değerlerin aleyhinde yazılar yayınlayan Güzeloğlu, bu paylaşımlarının birinde ezan için, kendisi gibi bir ezan düşmanı olan Feyza Orhan adlı arkadaşından “Arabın yalellisi,” “deli saçması Arapça bağırtılar” deyimlerini naklediyor.

Feza Güzeloğlu’nun duvarında ezan ve İslâm düşmanı arkadaşı Feyza Orhan’ın bir başka paylaşımı ise aynen şöyle:

“Hey Kıbrıslı Türkler! Bugün gene sahtekar Sünni Arap uzantısı üfürükçüler (daha sabah bile olmadan saat 4.30-5’te) dakikalarca kıvrana kıvrana pislik yuvası camilerin dışına monteli olup dışarıya ses yayan hoparlörlerden Arabın yalellisi ile milletin uykusunun içine ettiler.”

Feza Güzeloğlu, Müslümanların Kurban Bayramını da “Vahşet ve katliam bayramın kutlu olsun Müslüman!” diyerek kutladı ve üzerinde “Tanrı kurban yerine İbrahim’e fidan gönderip ‘Bunu benim için dik’ deseydi yeryüzü bugün Cennete dönerdi” yazılı bir resim paylaştı.

Paylaşımlarından rahim kanserinin birinci evresinde olduğu anlaşılan Güzeloğlu, PKK’nın “Kürdistan devleti için verdiği mücadeleyi” de açıkça destekliyor ve her vesile ile halkı Türkiye Cumhuriyeti aleyhinde kışkırtan paylaşımlar yapıyor.

KÜFÜRBAZ KARILAR

Peygamber müjdesiyle buralara kadar gelen İslâm ordusunun fethettiği ve ezan için canını veren Mehmetçiğin Rum vahşetinden kurtardığı Kıbrıs topraklarında İslâm’a, ezana ve mukaddes değerlere karşı kin ve nefret saçan Güzeloğlu’nun Charles Bukowski’den naklen paylaştığı bir söz de aynen şöyle:

“Beş dakika sonra hayatta olacağımızın bir garantisi yok. O yüzden bugüne kadar kırdığın kişileri ara ve bir daha küfür et.”

Güzeloğlu’nu ezan düşmanlığında aratmayan arkadaşı Feyza Orhan da tıpkı Güzeloğlu gibi küfür etmeyi çok seviyor. O da profiline “Bazan insanlara küfür ediyorum. Sakinleşince haklı olduğumu anlayıp bir daha ediyorum” şeklinde bir paylaşım eklemiş.

“ALLAH KERİM” DİYENE BAKIN

Lefke’de ezanı susturma mücadelesinde şimdilik bir zafer kazanmış görünen Feza Güzeloğlu, mücadelesinin bundan sonraki kısmı için “Allah kerim” diyor.