Eyvah, öğrenciler İslâm inancını okuyacak!

Fatih Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı liselerde Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlenen yarışma çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığına ait kitapların dağıtılması aşırı laiklikten muztarip yayın organlarının tepkisini çekti.

Son olarak, Oda Tv, konuyla ilgili haberi “Tüm öğrenciler Diyanet’in bu kitaplarını okuyacak” başlığı altında panik havası içinde verdi.

Paniğe yol açan kitaplar, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları arasında yer alan İrfan Yücel’e ait “Peygamberimizin Hayatı” ve Ümit Şimşek’e ait “İslâm İnanç İlmihali” adlı kitaplar. Bu kitaplardan birincisi 9 ve 10. sınıf, ikincisi de 11 ve 12. sınıf öğrencileri arasında dağıtılıyor. Öğrencilerden dileyenler Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlenen yarışmaya katılarak okudukları kitaplardan sınava girebilecek.

Laik medyada bu konu bir ay kadar önce yer almış, ancak bir tesir uyandırmamıştı. Şimdi bu kesimin yayın organlarından bazıları aynı haberleri tekrar ısıtarak servis yapıyor, bu arada bazı çetelerin bu kitapların dağıtımına engel olduğu yolunda uydurma haberlerle de taraftarlarına moral vermeye çalışıyor.

***

Konuyla ilgili diğer haberlerimiz:

http://www.yazarumit.com/islam-inanci-sol-ceteleri-urkuttu/

http://www.yazarumit.com/ilmihalin-boylesi/